Kromě radostného očekávání příchodu miminka s sebou těhotenství přináší často také nejrůznější problémy. V důsledku zvyšující se váhy a tlaku na pánevní dno se objevují například bolesti zad, otoky a bolesti nohou, bolesti svalů i kloubů, nebo třeba bolesti hlavy. Představují nepříjemnou potíž o to víc, že není možné užívat běžně dostupné léky tlumící bolest. Naštěstí existují nejrůznější rady a nápady, jak těmto bolestem předcházet, nebo je mírnit. Kromě lékařských doporučení je možné využít příznivých účinků mnoha bylinek i homeopatik.

Nejnovější články v kategorii bolesti v těhotenství

Bolest žeber v těhotenství

bolest žeber v těhotenství

Bolesti žeber a pod žebry nejsou v průběhu těhotenství ničím výjimečným. Nejčastěji trápí nastávající matku v posledním trimestru, kdy je plod již poměrně velký a napjatá děloha tlačí na oblast hrudního koše. Některé ženy se s nimi potýkají měsíce, jiné občas, ale vždy ustávají po porodu.

Čítať ďalej »

Bolest žaludku v těhotenství

bolest žaludku v těhotenství

Bolest břicha či v okolí žaludku není v těhotenství neobvyklá, protože rostoucí děloha i plod způsobují zvýšení tlaku na vnitřní orgány matky a větší zátěž na šlachy upevňující dělohu v těle. S tlakem, tvrdnutím břicha a nepříjemnými bolestmi žaludku se proto v průběhu těhotenství setká téměř každá žena.

Čítať ďalej »

Bolest ledvin v těhotenství

bolest ledvin v těhotenství

Nezřídka se v průběhu pokročilého těhotenství může objevit bolest ledvin v těhotenství. Často se jedná o nepříjemný projev zvýšeného tělního tlaku a většího průtoku krve ledvinami matky s tím, jak dítě v děloze roste.

Čítať ďalej »

Bolest hlavy v těhotenství

bolest hlavy v těhotenství

S bolestmi hlavy se žena může a nemusí potýkat, mohou ji trápit jen ze začátku, ale také v průběhu celého těhotenství. Není ovšem bolest jako bolest v těhotenství a v některých případech je nutné vyhledat pomoc lékaře.

Čítať ďalej »

Bolest stydké kosti v těhotenství

bolest stydké kosti v těhotenství

Některé ženy si těhotenství užívají bez potíží, jiné se naopak potýkají s nejrůznějšími problémy, které tento stav nezřídka provázejí. Mezi nejvíce nepříjemné patří především bolesti zad, kloubů či nohou, jež souvisejí se změněnou hladinou hormonů a přípravou těla nastávající matky na blížící se porod.

Čítať ďalej »

Bolest kyčlí v těhotenství

bolest kyčlí v těhotenství

Stejně jako průběh porodu je i průběh celého těhotenství u každé ženy zcela individuální. Některá budoucí matka prožívá toto období jako nejkrásnější v životě, jiná se musí občas vypořádat s nějakými těhotenskými obtížemi a občas jsou bohužel i takové ženy, které očekávání potomka vyloženě protrpí. Velkým problémem bývají hlavně v poslední fázi těhotenství …

Čítať ďalej »

Bolest kostrče v těhotenství

bolest kostrče v těhotenství

S blížícím se porodem, rostoucí hmotností a zvětšujícím se bříškem potrápí mnoho nastávajících matek bolesti zad. Obzvláště nepříjemné bývají bolesti kostrče a beder v těhotenství, vyvolávané právě nezvykle nadměrnou zátěží a větším prohnutím páteře.

Čítať ďalej »

Bolest prsou v těhotenstvi

bolest prsou v těhotenstvi

Bolest prsou bývá jedním z vůbec prvních příznaků toho, že je žena těhotná. Větší citlivost a bolestivost prsou souvisí s hormonálními změnami, které se po oplodnění v těle ženy spouštějí s cílem připravit prsní žlázy ke kojení. Hlavní změny a s tím související bolest většinou proběhnou v rámci prvního trimestru a bolest poté odezní. Některé ženy …

Čítať ďalej »

Bolest zad v těhotenství

bolest zad v těhotenství

Obzvláště v pokročilém stupni těhotenství bývají bolesti zad zcela běžným problémem u většiny těhotných žen. S rostoucím bříškem se mění těžiště těla i zvyšuje zátěž na zádové svalstvo celkově a s blížícím se porodem dochází působením hormonů také k rozvolňování svalových a vazivových spojení v oblasti pánve kvůli usnadnění průchodu dítěte porodními cestami, což způsobuje …

Čítať ďalej »

Bolest nohou v těhotenství

bolest nohou v těhotenství

Tento nepříjemný problém bolest nohou v těhotenství potká v průběhu těhotenství velké procento žen, avšak ne vždy ze stejného důvodu. Bolesti nohou v těhotenství se mohou objevit prakticky kdykoliv, ale nejčastější je jejich výskyt ve třetím trimestru, kdy je tělo ženy nejvíce zatíženo změnami s těhotenstvím spojenými.

Čítať ďalej »