Opalování v těhotenství

opalování v těhotenstvíOpalování je nedílnou součástí léta a oblíbenou aktivitou téměř každé ženy. Přijímání slunečních paprsků nám nejen zlepší náladu, ale je i zdraví prospěšné. Vytváření vitamínu D je důležitým procesem při růstu kostí dítěte, ale má i svou odvrácenou stránku, na kterou bychom si měli během těhotenství dávat dvakrát větší pozor. Je opalování v těhotenství bezpečné pro nás a pro naše dítě? Tak na tuto otázku odpovíme v následujícím článku.

Problémy spojené s opalováním v těhotenství:

  • citlivější pokožka – snadněji dojde ke spálení
  • vlivem hormonů rozhozená tvorba pigmentace – mohou se zvýraznit skvrny v obličeji či linie břicha pod pupkem
  • náročnější termoregulace – podobně jako při návštěvě sauny či solária, i při opalování dochází rychleji k dehydrataci a přehřátí, což může ohrozit zdraví plodu

Z výše jmenovaných důvodů je tedy nutné používat opalovací krémy s vyšším ochranným faktorem, nepobývat na slunci příliš dlouho, dodržovat dostatečný pitný režim a nejlépe se slunit mimo polední hodiny, kdy je sluneční záření nejintenzivnější.

Bezpečným způsobem, jak získat opálený vzhled, je použití samoopalovacího krému. Opalování v těhotenství se však rozhodně není dobré vzdát zcela, protože slunce prospívá v rozumné míře zdraví matky i dítěte.

Nezmeškejte aktuální akce a slevy v eshopu otehotnet.

Mohlo by vás zajímat

solárium v těhotenství

Solárium v těhotenství

Solárium v těhotenství, ano nebo ne? Doba březosti je výjimečná pro každou jednu ženu. Mnoho …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..