Solárium v těhotenství

solárium v těhotenstvíSolárium v těhotenství, ano nebo ne? Doba březosti je výjimečná pro každou jednu ženu. Mnoho žen se zbavuje svých špatných návyků jako je například pití alkoholu nebo kouření, aby vytvořily pro své dítě ideální podmínky pro růst a vývoj. Jsou však ženy, které jsou sportovně založené nebo rady o sebe starají a rady vyhledávají sluneční paprsky. Mnohé ženy neodolají krásné opálené pokožce ani během těhotenství. V době kdy slunce není ještě ideální na opalování, tak mnohé ženy sahají po samoopalovacích krémech nebo navštěvují solária. Jsou však solária neškodné pro zdraví našich nenarozených dětí?

Návštěva solária se těhotným ženám nedoporučuje, protože v průběhu těhotenství se zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže. Navíc vysoká teplota nemusí dělat nastávající matce dobře, může vést ke kolísání tlaku a rychlejší dehydrataci. Pro dítě samotné však přímé ohrožení nepředstavuje.

Je-li žena v dobré fyzické kondici a zcela zdravá, není důvod, proč by v průběhu těhotenství nemohla občas solárium nebo saunu navštívit. Jedná se o činnost, jejíž vhodnost si každá budoucí matka musí posoudit sama.

Nezmeškejte aktuální akce a slevy v eshopu otehotnet.

 

Mohlo by vás zajímat

opalování v těhotenství

Opalování v těhotenství

Opalování je nedílnou součástí léta a oblíbenou aktivitou téměř každé ženy. Přijímání slunečních paprsků nám …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..